top of page

Leke Bakımı

leke.jpg

Leke Bakımı

Cilt lekeleri, ciltte bulunan melanin adı verilen pigment miktarının artması nedeniyle oluşmaktadır. Lekelerin oluşumunda birçok etken olsa da en önemli nedeni güneş ışınlarıdır. Yüksek miktarda güneş ışınına maruz kalmak sadece lekelerin oluşumuna değil, oluşmuş lekelerin daha da koyulaşmasına sebep olmaktadır. Güneşin zararlı ışınlarının yanı sıra genetik yatkınlık, gebelik, kullanılan bazı ilaçlar, cilde temas eden bazı kozmetik ürünler, ciltte inflamasyona yol açan akne gibi bazı cilt hastalıkları da cilt lekelerinin gelişmesine sebebiyet vermektedir.

 

Günümüzde cilt lekelerinin %90'ı, uygulanan yöntemler sayesinde tedavi edilebilmektedir. Lekeler özelliğine, yerine ve çapına göre tedavi edilebilir. Seans sıklığı da yine lekenin yoğunluğuna göre ayarlanmaktadır. Big Bang Nail’de cilt lekeleri için kullanılan en yaygın tedavi yöntemleri olan Altın İğne ve Dermaroller uygulamaları bulunmaktadır.
 

seans.png

Leke Bakımı Uygulaması kaç seans uygulanıyor?

Leke bakımı uygulaması seansları cilt tipine göre 5 ile 8 arasında değişmektedir. 

KaçDikika.png

Bir seans kaç dakika sürüyor?

Ortalama olarak bir seans 45 dakika sürmektedir. 

kimler.png

Leke Bakımı kimler yaptırabilir?

Gelişimini tamamlamış, özel bir rahatsızlığı bulunmayan herkes bu uygulamayı yaptırabilir.

aci.png

Uygulama esnasında acı veya ağrı oluyor mu?

Uygulama sırasında ağrı hissedilebilir. 

para.png

Uygulamanın
fiyatı nedir?

Uygulamanın liste fiyatı . . .

Altın İğne Uygulamasında, özel tasarım mikro iğneler sayesinde cilt tabakasının hemen altına radyofrekans enerjisi verilmektedir. Vücuttaki kolajen üretimi, yaşlanmaya ve çevresel faktörlere bağlı olarak yavaşlar, bağ dokusundaki liflerin arası açılır ve cilt elastikiyetini zamanla kaybetmeye başlar. Altın İğne olarak bilinen bu yöntemin amacı ise ciltte oluşan lekeri yok etmek için cildin ihtiyacı olan kolajen liflerini tekrar bir araya getirmektedir.


Dermaroller Uygulamasında ise ciltte, üzerinde çok sayıdaki ince iğneler bulunduran ve elde taşınabilen silindir şeklinde bir cilt aparat gezdirilmektedir. Dermaroller üzerinde bulunan iğne uzunlukları ve iğne sayıları ise uygulama yapılacak bölgedeki cilt lekelerine, bölgenin hassasiyetine, bölgedeki soruna ve sorunun büyüklüğüne bağlı olarak değişebilmektedir.
 

Big Bang Nail’de iki uygulama türü de mevcuttur. İşinde uzman çalışanlarımız cildinizi analiz eder ve cilt tipinizi belirler. Bunun ardından gerekli uygulamaya karar verirler. 

bottom of page