top of page

Manikür

manikür.jpg

Manikür

Profesyonel el tırnak bakımı, halk içinde daha çok manikür olarak bilinir. Manikür, el ve el tırnaklarının bakımı, sağlığı ve güzelliği için uygulanan tedavi

ve bakım yöntemleridir.


Manikür, el tırnaklarının sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması için, periyodik olarak yaptırılması gereken profesyonel bir uygulamadır. Manikürün geçmişi binlerce yıl önceye dayanmakta olup, ilk olarak Hindistan’da geleneksel yöntemlerin kullanımıyla başlamış ve daha sonra Çin imparatoriçelerinin tırnaklarına verdikleri önem sayesinde gelişmeye devam etmiştir.


Genel olarak manikür uygulamasında ilk aşama cildi yumuşatmadır. Ardından tırnak derisini geriye itme, tırnak diplerini ölü deriden arındırma, tırnakları törpüleme, şekil verme parlatma, cilalama, oje sürme ve el masajı gibi işlemler yapılır. Uygulama bittikten sonra el tırnaklarınıza dilediğiniz renkte oje sürebilirsiniz.

seans.png

Manikür Uygulaması kaç seans uygulanıyor?

Manikür uygulaması tek seans olarak yapılmaktadır. 

KaçDikika.png

Bir seans kaç dakika sürüyor?

Ortalama olarak bir seans 60 dakika sürmektedir. 

kimler.png

Manikür kimler yaptırabilir?

Gelişimini tamamlamış, özel bir rahatsızlığı bulunmayan herkes bu uygulamayı yaptırabilir.

aci.png

Uygulama esnasında acı veya ağrı oluyor mu?

Uygulama esnasında acı ya da ağrı hissedilmez. 

para.png

Uygulamanın
fiyatı nedir?

Uygulamanın liste fiyatı . . .

Manikür yaptırmaya karar verdiğinizde elbette bunu bir profesyonele yaptırmaya dikkat etmelisiniz. En dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise uygulamayı yaptıracağınız ortamın ve kullanılacak malzemelerin steril olduğundan emin olmanızdır. Big Bang Nail’de bunları düşünmenize gerek yok. Tamamen uzman çalışanlarımız, sizlere en steril uygulamayı yapmak için bekliyor olacak. Manikür uygulaması dışarıdan bakıldığında kolay bir işlem gibi gözükse de oldukça titizlik gerektiren bir işlemdir. Size tavsiye verecek olursak, kendi manikür ve pedikür setinizi edinin ve uygulamayı gittiğinizde bu set ile işlem yapılmasını isteyin. Yeterince sterilize edilmemiş ürünlerden başta mantar olmak üzere maalesef birçok hastalık kapabilirsiniz.


Uygulama yapılmadan önce ön hazırlık kısmında ellerinizin ya da ayaklarınızın yumuşadığından emin olun. Eğer yeterince yumuşamamışsa tırnak kenarlarındaki etiniz temizlenirken bundan acı duyabilirsiniz. Tırnaklarınızın doğru kesilmemesi de tırnak batıklarına ve şeytan tırnağına sebep olabilir. Bu sebeple uygulamayı, işinde uzmanlaşmış kişilere yaptırdığınızdan emin olun.

bottom of page