top of page

Pedikür

pedikür.jpg

Pedikür

Profesyonel ayak tırnak bakımı, halk içinde daha çok pedikür olarak bilinir. Pedikür, ayak ve ayak tırnaklarının sağlığı ve güzelliği için uygulanan tedavi ve bakım yöntemidir.


Manikür ve pedikür, el ve ayak tırnaklarının sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması için, periyodik olarak yaptırılması gereken profesyonel bir uygulamadır. Pedikür işleminde ayaklar ılık bir suda bekletilerek yumuşaması için beklenir. Ayaklar bir süre suda kaldıktan sonra tırnak etleri ve ölü deriler yumuşar ve temizlenmesi daha kolay olur. Ayaklar iyice yumuşadıktan sonra ayak törpüsüyle parmak ve taban kısmındaki ölü derilerin temizlenmesi, tırnak etlerinin kesilmesi işlemi gerçekleştirilir. Bu son işlemin de ardından, tırnaklar istediğiniz uzunlukta kesilerek, törpü ile tırnakları son şekline getirilir. Uygulama bittikten sonra ayak tırnaklarınıza da dilediğiniz renkte oje sürebilirsiniz.

seans.png

Pedikür Uygulaması kaç seans uygulanıyor?

Pedikür uygulaması tek seans olarak yapılmaktadır. 

KaçDikika.png

Bir seans kaç dakika sürüyor?

Ortalama olarak bir seans 60 dakika sürmektedir. 

kimler.png

Pedikür kimler yaptırabilir?

Gelişimini tamamlamış, özel bir rahatsızlığı bulunmayan herkes bu uygulamayı yaptırabilir.

aci.png

Uygulama esnasında acı veya ağrı oluyor mu?

Uygulama esnasında acı ya da ağrı hissedilmez. 

para.png

Uygulamanın liste fiyatı . . .

Uygulamanın
fiyatı nedir?

Tırnak Bakımı yaptırmaya karar verdiğinizde elbette bunu bir profesyonele yaptırmaya dikkat etmelisiniz. En dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise uygulamayı yaptıracağınız ortamın ve kullanılacak malzemelerin steril olduğundan emin olmanızdır. Big Bang Nail’de bunları düşünmenize gerek yok. Tamamen uzman çalışanlarımız, sizlere en steril uygulamayı yapmak için bekliyor olacak. Pedikür uygulaması dışarıdan bakıldığında kolay bir işlem gibi gözükse de oldukça titizlik gerektiren bir işlemdir. Size tavsiye verecek olursak, kendi manikür ve pedikür setinizi edinin ve uygulamayı gittiğinizde bu set ile işlem yapılmasını isteyin. Yeterince sterilize edilmemiş ürünlerden başta mantar olmak üzere maalesef birçok hastalık kapabilirsiniz.


Uygulama yapılmadan önce ön hazırlık kısmında ellerinizin ya da ayaklarınızın yumuşadığından emin olun. Eğer yeterince yumuşamamışsa tırnak kenarlarındaki etiniz temizlenirken bundan acı duyabilirsiniz. Tırnaklarınızın doğru kesilmemesi de tırnak batıklarına ve şeytan tırnağına sebep olabilir. Bu sebeple uygulamayı, işinde uzmanlaşmış kişilere yaptırdığınızdan emin olun.

bottom of page